Montáž betonových plotů

Vaše ploty o Vás svědčí. Okrasné ploty jsou nedílnou součástí vašeho pozmeku. Důležitou výhodou systému výstavby betonového oplocení je jeho rychlá instalace. Pro tento druh plotu není  vyžadován betonový základ, protože do země se betonují pouze betonové sloupy.

Chcete-li si namontovat betonový plot sami, postačí Vám mít základní stavební dovednosti, jako je míchaní betonu a práce s vodováhou. Pokud plánujete postavit plot na chalupě, nebo kolem domů, pak pomocí týmů ze dvou nebo tří lidí je možné instalovat dekorativní plot na vlastní náklady. Betonová deska má hmotnost v průměru asi 75 kg, sloupek asi 90 kg, takže použití speciální techniky, nebo vybavení není nutné.

Metoda montáže plotu I.

Nejdříve se osadí a zabetonují všechny sloupky, pak se nasunou všechny desky do drážek sloupků v horní části. Nevýhodou této metody je nutnost tahat desky až do celé výšky plotu, co je fyzicky namáhavé. Při této metodě si taky nemůžete dovolit chyby ve vyměření.

Ukázka montáže betonového plotu metodou I.

Ukázka montáže betonového plotu metodou I.

Metoda montáže plotu II.

Touto technologií montáže betonového plotu se nejdříve osadí první sloupek, do kterého drážky se osadí první deska. Druhý sloupek se k ní přirazí a vyrovná. Pak se zalijí sloupky betonem. Takhle se pokračuje po celé délce plotu.

Montáž betonového plotu metodou II.

Montáž betonového plotu metodou II.